ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ MAĞARA ARAŞTIRMALARI

SPOR TOPLULUĞU

   

UMAST 2012 senesinde Uludağ Üniversitesi Öğrencileri tarafından kurulmustur.Kendi egitmenini kendi yetistirmektedir. Egitimleri uc asamadan olusur. 1. Asama temel SRT manevralari, magarada olcum alma, kampcilik ve magara terminolojisinden olusur. 2.Asama yeterli magara deneyimine sahip kisilerin, doseme egitimi, bilincsiz kazazedenin ipten alinmasi,eksik mazemeyle inis ve cikis, magara tirmanis egitimi ve ilk yardim egitiminden olusur. 3. Asamada yeterli tecrubeye sahip kisilere sedyeyle adam kurtarma, harita cizme ve magarada telefon hatti doseme egitimi verilir. Bir sene icerisinde bu egitim asamalarindan gecen uyeleriyle magara kesif faaliyetlerine gitmektedirler.

 

 UMAST’a gönül veren insanlar olarak kendimizi geliştirirken aynı zamanda mağara ile tanışmamış insanlara keşif duygusunu aşılamak ve ekip ruhunu kazandırarak ilerlemeyi hedefliyoruz. Yapacağımız gezilerde hiç adım atılmamış mağaraları keşfetmek, keşfedilen mağaraları haritalandırmak ve bu keşifler esnasında incelemeler yaparak bilime destek olabilecek örnekleri daha öncede yaptığımız gibi kurallara uygun  ve doğaya kesinlikle zarar vermeyecek şekilde toplayacağız.

      Şu anki eğitimimiz ve ileride kendimize katacaklarımızla birlikte Uludağ Üniversitesi bünyesinde, diğer üniversitelerdeki arkadaşlarımızla birlikte ulusal düzeyde sempozyumlar düzenlemeyi ve değişik çalışmaları yapmayı amaçlamaktayız.

UMAST YÜRÜTME KURULU

BAŞKAN

Sena ÖZSİPİCİ 

0531 292 68 83

Senaaa1@hotmail.com

 

MALZEME SORUMLUSU 

Celal KAMAC

0530 904 99 46

celalkamac@gmail.com

 

SAYMAN 

Furkan KAMACI

0530 860 22 02

Furkan – kamaci@hotmail.com

 

YAZMAN

Özge ARIL

0555 535 57 85

ozzgearil@gmail.com

 

STAND VE ODA SORUMLUSU

Serap HEPTANIŞ

0539 466 67 86

serapheptanis@gmail.com

Yunus Emre SERİN

0530 097 04 09

 

TANITIM VE ORGANİZASYON SORUMLUSU 

Doruk Cihan GIDIK

0532 177 12 69

dorukcihangidik@gmail.com

 

GÖZETMEN EĞİTMENLER:

Kadir GÜRSES

Sena ÖZSİPİCİ

Celal KAMAÇ

 

 

 

 

TOPLULUK DANIŞMANI

YARD.DOÇ.DR RAHŞEN S.KAYA

TOPLULUK DANIŞMAN YARDIMCISI

ARAŞ.GÖR.BUSE CEVATEMRE